Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu
Norma a instituce Úvod do teorie práva

Norma a instituce Úvod do teorie práva

WEINBERGER OTA

Skladem

Cena s DPH 288
(Běžně 320 Kč)
  • Vázaná
  • 249 stran
Rok vydání
2017
Nakladatelství
Aleš Čeněk
ISBN
978-80-7380-668-2
EAN
9788073806682
Ota Weinberger - terezínský a osvětimský vězeň, po 2. světové válce absolvent filosofické i právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze, v letech padesátých "třídní nepřítel" a z donucení zámečník, na přelomu padesátých a šedesátých let zakladatel právní logiky v Československu, po sovětské okupaci exulant, profesor na univerzitě v Štýrském Hradci, jedna z klíčových postav světové filosofie a teorie práva sedmdesátých až devadesátých let 20. století.

Počátkem osmdesátých let 20. století společně se skotským právním filosofem Neilem MacCormickem spoluvytváří právně-teoretický směr nazvaný normativní institucionalismus. Směr, jehož základním cílem je skloubit sociologický (institucionální) a normativní (pozitivistický) náhled na právo v přesvědčivý teoretický celek.

Vycházeje z tohoto přístupu Weinberger pro účely univerzitního studia teorie práva koncipuje učebnici pod názvem Norma a instituce - úvod do teorie práva. Jde o mimořádně koncizní výklad základních teoreticko-právních kategorií (normativních, institucionálních i axiologických), jakož i metodologie právního myšlení.

Nenašli jste všechny informace?
Zeptejte se nás

Související