MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu

Lidové stavby v České republice

LANGER JIŘÍ

Skladem

Cena s DPH 427
(Běžně 550 Kč)
  • Brožovaná
  • 176 stran
Rok vydání
2019
Nakladatelství
Národní památkový ústav
ISBN
978-80-86516-99-8
EAN
9788086516998
Kniha Lidové stavby v České republice navazuje na publikaci
Jiřího Langera a Josefa Vařeky Naše lidové stavby vydané v edici Oko v roce 1983.
Lidová architektura se v posledních desetiletích těší badatelskému
zájmu. Byla vydána řada publikací věnovaných různým aspektům jejího poznání, přesto dosud nebyla dostatečně podchycena tematika celkového vývoje a přehledu lidové architektury na našem území, která by populárně-naučnou formou přitáhla zájem co nejširší veřejnosti.
Nové vydání knihy se současným názvem Lidové stavby v České republice etnologa a historika Jiřího Langera se snaží svým kultivovaným jazykem a autorskými kresbami tento dluh alespoň částečně splatit a podnítit odborníky na tomto poli pracujícím k dalším obdobným počinům.
Knížka populárně naučnou formou přibližuje široké veřejnosti vesnické stavitelství v celé šíři regionálních odlišností a výtvarného působení historických staveb našeho venkova. Přehledné poznání lidového stavitelství je představeno v základních etnologických, geografických, materiálových a konstrukčních souvislostech.
V nástinu je podán i způsob bydlení a každodenní využití jednotlivých typů staveb. Čtivý text doprovází řada krásných instruktivních kreseb autora.
Poznání lidové architektury vede k porozumění a seznámení s historií prostředí, ve kterém žijeme, a snad podpoří úsilí o zachování hodnotných dokladů minulosti.

Nenašli jste všechny informace?
Zeptejte se nás

Související