Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu
Funkcionalismus, design, škola, trh Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního designu (brož.)

Funkcionalismus, design, škola, trh Čtrnáct textů o problémech teorie a praxe moderního designu (brož.)

MICHL JAN

Skladem

Cena s DPH 446
(Běžně 495 Kč)
Rok vydání
2019
Nakladatelství
Barrister & Principal
ISBN
978-80-7485-194-0
EAN
9788074851940
Publikace má za cíl povzbudit přemýšlení o problémech teorie i praxe navrhování užitkových předmětů a budov, na které zároveň klademe výtvarné nároky. Jednotlivé kapitoly se kriticky vyrovnávají s myšlenkami zděděnými po modernistické funkcionalistické filozofii, která uvažování o designu a architektuře i jejich praxi po řadu generací určovala. Tématem kapitol je mj. povaha designérovy tvořivosti, smysl hesla forma následuje funkci, původ abstraktní estetiky designu, myšlenka funkční dokonalosti, otázky stylové jednoty a stylového pluralismu, problém tzv. inteligentního designu v přírodě, vztah designu a trhu
a řada dalších otázek.

Kniha představuje podstatně rozšířenou edici autorovy předchozí publikace Tak nám prý forma sleduje funkci, kterou v roce 2003 vydala Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze. Navíc je kniha doplněna komentovanou barevnou obrazovou přílohou „Předměty a podněty“ s více než osmdesáti ilustracemi.

Jan MICHL je emeritním profesorem historie a teorie designu na Vysoké škole architektury a designu (AHO) v Oslu v Norsku.

Nenašli jste všechny informace?
Zeptejte se nás

Související