Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu

Ceny Nakladatelství Academia za rok 2019

V pátek 4. září 2020 proběhlo v budově Akademie věd České republiky v Praze slavnostní vyhlášení výsledků Cen Nakladatelství Academia a zároveň výsledků Studentské soutěže Nakladatelství Academia.

Do 12. ročníku Cen Nakladatelství Academia bylo přihlášeno celkem 59 publikací. V rámci jednotlivých kategorií ocenila desetičlenná odborná porota v čele s prof. RNDr. Ivo Krausem, DrSc., FEng., dr. h. c., následující tituly:

Kategorie původní vědecká nebo populárně-naučná práce

V kategorii původní vědecká nebo populárně-naučná práce zvítězila publikace Český historický atlas Evy Semotanové, Zlatici Zudové-Leškové, Jitky Močičkové, Jiřího Cajthamla, Pavla Seemanna, Jana D. Bláhy a kolektivu.

Kategorie překlad vědecké nebo populárně-naučné práce

V kategorii překlad vědecké nebo populárně-naučné práce zvítězili Jan Kuneš a Milan Sobotka s překladem publikace Fenomenologie ducha.

Kategorie slovník nebo encyklopedická publikace

V kategorii slovník nebo encyklopedická publikace ocenila porota dílo Zdeňka Kaplana a kolektivu autorů Klíč ke květeně České republiky.

Kategorie výtvarné zpracování

Cenu za výtvarné zpracování si odnesl Robert V. Novák za grafickou přípravu publikace Katedrála viditelná a neviditelná.

Cena poroty

Cenu poroty získali Pavel Škácha, Jakub Plášil a Vladimír Horák za publikaci Jáchymov.

Nejprodávanější kniha roku

Nejprodávanější knihou roku 2019 z produkce Nakladatelství Academia je knižní rozhovor Vladimíra Mertlíka s armádním generálem Petrem Pavlem V první linii.

Kniha roku

Knihou roku, tedy absolutním vítězem, se stala publikace Jany Maříkové-Kubkové a kol. Katedrála viditelná a neviditelná. Křišťálovou plastiku z dílny výtvarníka Jana Exnara převzala autorka z rukou předsedkyně Akademie věd České republiky prof. Evy Zažímalové.Záměrem 12. ročníku soutěže Ceny Nakladatelství Academia za rok 2019 je nejen upozornit širokou veřejnost na kvalitní odbornou a populárně-naučnou literaturu, která je vydávána ve Středisku společných činností AV ČR, v. v. i., divizi Nakladatelství Academia a na jednotlivých ústavech Akademie věd ČR, ale zároveň podpořit prodej těchto a dalších knih v Knihkupectvích Academia. Do kategorií Cen Nakladatelství Academia je rovněž zařazena Cena za nejprodávanější titul roku 2019. Vítěze této kategorie nevybírá odborná porota, směrodatný je skutečný počet prodaných výtisků. Podmínky soutěže včetně podávání návrhů do soutěže a informací o porotě jsou uvedeny v přiložených Stanovách. Slavnostní vyhlášení vítězných publikací a předávání cen této soutěže proběhne během Veletrhu vědy v PVA EXPO PRAHA Letňany, v červnu 2020.