Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu

Ceny Nakladatelství Academia

V pondělí 8. dubna 2019 proběhlo v budově Akademie věd České republiky (Národní 3, Praha 1) slavnostní vyhlášení výsledků 11. ročníku Cen Nakladatelství Academia a 7. ročníku Studentské soutěže Nakladatelství Academia.

Celkem bylo do Cen Nakladatelství Academia přihlášeno 59 publikací, v rámci jednotlivých kategorií ocenila šestičlenná odborná porota v čele s prof. RNDr. Ivo Krausem, DrSc., FEng., dr. h. c., tyto tituly:

Kategorie původní vědecká nebo populárně-naučná práce

V kategorii původní vědecká nebo populárně-naučná práce zvítězila publikace Pavla Boliny, Tomáše Klimka a Václava Cílka Staré cesty v krajině středních Čech.

Kategorie překlad vědecké nebo populárně-naučné práce

V kategorii překlad vědecké nebo populárně-naučné práce zvítězila Kateřina Šebková s překladem knihy Angely Saini Od přírody podřadné.

Kategorie slovník nebo encyklopedická publikace

V kategorii slovník nebo encyklopedická publikace ocenila porota dílo Anny Skoumalové a Lubomíra Hroudy Rostliny naší přírody.

Kategorie výtvarné zpracování

Cenu za výtvarné zpracování publikace si odnesli Ondřej Lím a Michal Smejkal za grafickou přípravu publikace kolektivu autorů Literární kronika první republiky.

Cena poroty

Cena poroty byla udělena Janu Rovenskému a kolektivu autorů za publikaci Mezi mýty a minarety.

Nejprodávanější kniha roku

Nejprodávanější knihou roku 2018 z produkce Nakladatelství Academia je Atlas fauny České republiky autorů Miloše Anděry a Jana Sováka.

Kniha roku

Knihou roku, tedy absolutním vítězem, je publikace Rostliny naší přírody, za kterou byli oceněni ilustrátorka Anna Skoumalová a autor Lubomír Hrouda. Křišťálovou plastiku z dílny výtvarníka Jana Exnara předal oceněným místopředseda Akademie věd ČR PhDr. Pavel Baran, CSc.

Záměrem 11. ročníku soutěže Ceny Nakladatelství Academia za rok 2018 je nejen upozornit širokou veřejnost na kvalitní odbornou a populárně naučnou literaturu, která je vydávána ve Středisku společných činností AV ČR, v. v. i., divizi Nakladatelství Academia a na jednotlivých ústavech Akademie věd ČR, ale zároveň podpořit prodej těchto a dalších knih v Knihkupectvích Academia. Do kategorií Cen Nakladatelství Academia je rovněž zařazena Cena za nejprodávanější titul roku 2018 v Knihkupectvích Academia. Vítěze této kategorie nevybírá odborná porota, směrodatný je skutečný počet prodaných výtisků. Podmínky soutěže včetně podávání návrhů do soutěže a informací o porotě jsou uvedeny v přiložených Stanovách. Slavnostní vyhlášení vítězných publikací a předávání cen této soutěže proběhne v budově Akademie věd ČR, Národní 3, Praha 1, v dubnu 2019.