Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu

Studentská soutěž - výsledky

V pátek 4. září byly slavnostně vyhlášeny výsledky 8. ročníku Studentské soutěže. Slavnostní akt proběhl spolu s vyhlášením výsledků Cen Nakladatelství Academia v budově Akademie věd České republiky za účasti předsedkyně Akademie věd ČR prof. Evy Zažímalové.

V 8. ročníku Studentské soutěže měla odborná porota možnost vybrat vítěze ve třech soutěžních kategoriích. Vítězem kategorie Humanitní a společenské vědy se stal Josef Vacek s prací Constitutio Criminalis Josephina a jeho vliv na rozhodovací praxi Apelačního soudu: Sexuální delikty v letech 1687—1727 obhájenou na Právnické fakultě Univerzity Karlovy. V kategorii Vědy o neživé přírodě zvítězil Otomar Gottstein s prací Generalizace zástavby s využitím typifikace obhájenou na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy. V kategorii Vědy o živé přírodě a chemické vědy nebyla cena udělena.

Celkem bylo do soutěže přihlášeno 41 diplomových prací, které hodnotily odborné poroty jednotlivých kategorií. Vítězné práce budou vydány knižně do jednoho roku pod hlavičkou Nakladatelství Academia.