Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu

Ceny Miroslava Ivanova 2019

V pátek 10. května 2019 byly v rámci knižního veletrhu Svět knihy vyhlášeny výsledky Cen Miroslava Ivanova, které jsou určeny pro autory literatury faktu. A my máme z výsledků opravdu radost...

V Cenách Miroslava Ivanova získala prémii v kategorii autorů do 39 let Jana Kasíková za publikaci Ať mohou přijeti. Čestné uznání náleží publikaci Zdraví nemocní říšští protektoři v Čechách a na Moravě 1939–1945 autorů Milana Nováka a Michala V. Šimůnka a publikaci Literární kronika první republiky Petra Šámala, Tomáše Pavlíčka, Vladimíra Barboríka, Pavla Janáčka a kolektivu autorů (vydaly Academia, Památník národního písemnictví a Ústav pro českou literaturu AV ČR).

Prémie náleží publikaci S Bohem za císaře a vlasť! autorů Milana Hlavačky, Zdeňka Munzara a Zdeňka Vaška. Publikace vyšla ve spolupráci Academia a Ministerstva obrany České republiky – Vojenského historického ústavu Praha.

Cenu získala publikace editorů Dagmar Hájkové, Pavla Horáka, Vojtěcha Kesslera a Miroslava Michely Sláva republice!, kterou společně vydaly Academia a Masarykův ústav a Archiv AV ČR. Další oceněnou publikací je dílo Jiřího Knapíka a Martina France Mezi pionýrským šátkem a mopedem. Cenu si odnesl i Michal Přibáň za publikaci Český literární samizdat (vydaly Academia a Ústav pro českou literaturu AV ČR).

Cena pro nakladatele soustavně se věnujícímu vydávání literatury faktu byla udělena Nakladatelství Academia.

Gratulujeme všem oceněným autorům.