Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu

Setkání s francouzským spisovatelem Philippem Claudelem

14. červen 2018
Srdečně Vás zveme na debatu s francouzským spisovatelem a scénáristou Philippem Claudelem, která se uskuteční ve čtvrtek 14.6.2018 v 16 hodin v literární kavárně Knihkupectví Academia na náměstí Svobody 13 v Brně. Tlumočení zajištěno.

Philippe Claudel (1962) je známý francouzský spisovatel a scenárista, člen Goncourtovy akademie. Na francouzské literární scéně prosadil románem Šedé duše (2003,... č. Paseka 2010), který získal mj. prestižní Renaudotovu cenu, v anketě časopisu Lire byl označen za nejlepší román roku a byl přeložen do tří desítek jazyků. Příběh se odehrává za první světové války a je prvním dílem volného triptychu o traumatech 20. století, který dál pokračuje romány Vnučka pana Linha a Brodeckovou zprávou (2007, č. Paseka 2014), román, za nějž získal mj. Goncourtovu cenu gymnazistů a cenu britského deníku The Independent. V češtině autorovi vyšel dále román Vyšetřování (2010, č. Paseka 2016). Všechny knihy Philippa Claudela do češtiny převedla Zora Obstová, která byla v roce 2015 za překlad Brodeckovy zprávy nominována na Magnesii literu.
Claudel je rovněž úspěšným dramatikem a scenáristou, už jeho první film „Tak dlouho tě miluji“ byl ověnčen dvěma Césary, byl nominován na Zlatý glóbus a cenu BAFTA za nejlepší zahraniční film. Jeho konverzační komediální hra O lásce, ve které společně vystupují Karel Roden a Jana Krausová, se již několik let uvádí na českých divadelních scénách.

Zpět na kalendář akcí