MENU

ZAVŘÍT

 

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu
Mikrobiologie. Imunologie. Epidemiologie. Hygiena

Mikrobiologie. Imunologie. Epidemiologie. Hygiena

HAMPLOVÁ LIDMILA

Skladem

Cena s DPH 152
(Běžně 169 Kč)
  • Brožovaná
  • 264 stran
  • 140 × 200 mm
Rok vydání
2015
Nakladatelství
Triton
ISBN
978-80-7387-934-1
EAN
9788073879341
Publikace představuje moderně pojatou učebnici vzájemně souvisejících oborů, a to mikrobiologie, imunologie, epidemiologie a hygieny.

V části věnované mikrobiologii je text zaměřen na základy obecné bakteriologie, virologie, mykologie a parazitologie včetně kultivačních a diagnostických metod. V části zabývající se imunologií je uveden stručný přehled principů protilátkové a buněčné imunity, imunologických laboratorních metod, poruch imunity a možností léčebného ovlivnění funkce imunitního systému. Část věnovaná obecné epidemiologii seznamuje s procesem šíření nákaz v populaci a s obecnými protiepidemickými opatřeními zamezujícími šíření nákaz. Navazující speciální epidemiologie poskytuje ucelený přehled současných poznatků o nejzávažnějších infekčních onemocněních a trendech jejich výskytu včetně konkrétních protiepidemických opatření, důraz je kladen na problematiku nákText je doplněn obrazovou dokumentací a výkladem pojmů nejčastěji užívané odborné terminologie.
Učebnice je psána srozumitelnou formou a zahrnuje aktuální informace ke studiu pro posluchače všech typů zdravotnických škol.

Nenašli jste všechny informace?
Zeptejte se nás

Související