Souhlas se zpracováním osobních údajů společnosti Academia

Tento web využívá cookies. Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.

MENU

ZAVŘÍT

Zobrazit kategorie e-shopuZavřít kategorie e-shopu
Kamil Lhoták*Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby

Kamil Lhoták*Grafické dílo v kontextu ostatní tvorby

ŠTEFFEK LIBOR

Skladem

Cena s DPH 2 393
(Běžně 2 659 Kč)
  • Vázaná
  • 494 stran
Rok vydání
2015
Nakladatelství
vlastní náklad
ISBN
978-80-260-8750-2
EAN
9788026087502
Kniha chronologicky sleduje práce Kamila Lhotáka od počátků tvorby v 30. letech až do jeho smrti v roce 1990 a na 496 stranách zachycuje dvě větve jeho činnosti (grafickou a ostatní tvorbu) ve vzájemném kontextu.

V grafické části je popsána a reprodukována nejen kompletní volná grafika, ale i novoročenky a exlibris, které vyhotovoval pro své přátele, to vše včetně rozměrů, počtu kusů, datací a dalších údajů. Grafická tvorba Kamila Lhotáka má svůj samostatný a svébytný příběh, což je dokumentováno na popisech okolností vzniku jednotlivých prací spolu s jejich vyobrazeními. Soupisy prací byly zpracovány v naprosto unikátním rozsahu za přispění několika desítek sběratelů z 8 zemí.

V části ostatní tvorby se objevují díla ve velmi širokém rozsahu, od olejů, kvašů a temper přes pastely a akvarely až po kresby inkoustem, tuší a obyčejnou tužkou, tedy ve všech technikách, které Kamil Lhoták běžně používal. Zároveň jsou vesměs prezentována díla, která dosud nebyla v odborné literatuře zveřejňována, takže i tato část knihy bude pro čtenáře velmi objevná.

Nenašli jste všechny informace?
Zeptejte se nás

Související